ce inseamna prolacina mare?

Dezechilibrele hormonale

Postata de minodora596266 cu 14 ani in urma.

ce inseamna prolactina mare, si ce consecinte are ?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 14 ani

poti cauta informatii pe google. vei gasi site-uri medicale care explica pe larg. Daca nu ma insel, cred ca gasesti ceva chiar pe sfatul medicului, pe site.

irina

acum 14 ani

Cresterea nivelului de prolactina semnifica o anomalie la nivelul glandei endocrine. Stresul, sarcina si alaptarea mai pot influenta rezultatul acesteia

laura

acum 14 ani

buna ziua , am si eu o intrebare .. am fost la medic si mi s a spus ca am prolactina marita nivelul este de 64 si as vrea sa stiu daca este putin marita sau este ingrijorator pt ca medicul la care merg eu este un medic de familie si nu vrea sa ma trimita la un specialist si dat fiind faptul ca sunt in spania nu am alta solutie ,va multumesc

simonas82

acum 13 ani

Cred e cam tarziu raspunsul meu, dar totusi ar trebui sa mergi la un specialist endocrinolog.Si eu aveam prolactina doar putin cam mare(56) si dupa cinci ani a mai crescut(ajunsese in jur de 80) si am descoperit ca am adenom hipofizar.Deci mai bine este sa iti faci cat mai multe investigatii.