caderea parului

Dezechilibrele hormonale

Postata de Sanda11 cu 15 ani in urma.

Buna ziua tuturor si multa sanatate.Am 44 de ani ,am fost diagnosticata de 4 luni cu hipotiroidism ,problema mea este ca -mi cade parul de pe cap si-mi creste pa fata,pentru unii pare amuzant dar eu sunt disperata ,n-asi vrea sa ma arunc in tot felul de retete ca sa nu fac rau altor organe dar pot sa cer sfaturi si sa hotarasc ce asi putea sa fac.Poate cineva sa ma ajute ? Va doresc tuturor numai bine si multa sanatate.

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Sigur o medicatie buna numai endocrinologul iti poate da. presupun ca ti-a si dat ceva, daca ti-a stabilit diagnosticul de hipotiroidism. Naturist, poti inceprca, impotriva caderii parului, sa folosesti o solutie de la farmacie, numita Gerovital H3 (nu pastile!) care contine un fel de petrol, ulei de ricin si vitamina A. Deasemenea, uleiul de masline am inteles ca e bun, masaj si masca pentru scalp. Pentru pilozitatea de pe fata, numai cu tratament cred ca se rezolva, sau epilatul...Numai Bine!

Sanda11

acum 15 ani

Multumesc pentru sfaturile primite ,in legatura cu caderea parului.Va doresc tuturor sanatate si numai bine.