Buna ziua!

Dezechilibrele hormonale

Postata de aydacamy cu 10 ani in urma.

Va rog lamuri-ti-ma si pe mine ca nici med de fam.,nici analizele nu mi-au dat nici un ajutor.In urma cu o saptamana a inceput cu o puternica durere de cap in zona frontala,o stare de nervii inexplicabila.....urmatoarea zii aveam starii de lesin de oboseala,de greata si varsaturi...o stare de rau si ameteala a cap.am momente cand imi vine sa plang asa degeaba.in urma unor analizemi-au iesit:monocitele crescute:mono# 0.85.PDW crescut:19.3.Bilirubina totala marita:1.41 si TGO putin crescut 35;la exam urinar mi-au iesit leucocite 25leu.mentionez ca nu garantez calitatea analizelor(nu sunt facute intr-un centru bun).am luat calciu,fier si complex b si ma simt putin mai "in putere";dar in dimineata aceasta m-am trezit cu fata foarte umflata ceeace nu mi sa mai intamplat pana acum niciodata;Spune-ti-mi va rog oare de la ce este?Ce analize sa fac?VA MULTUMESC anticipat!!!!!!!!!

Raspunsuri (1)

vikitoria

acum 10 ani

Nu sunt medic si nu va pot da un raspuns concret.Parerea mea este ca sunteti stresat/a probabil in ultima perioada ati avut niste probleme.Stresul afecteaza mult corpul.Probabil nu va nici odihniti.
Incercati sa va relaxati ,daca spuneti ca va vine sa plangeti nu va abtineti plangeti.Faceti o baie cu niste saruri de baie relaxante.
Iar problema cu umflarea fetei poate sa fie o reactie alergica la careva medicamente care le luati.
Sper ca v-am fost de ajutor .Multa sanatate!