buna ziua

Dezechilibrele hormonale

Postata de Elena25875868 cu 13 ani in urma.

Fiica mea in varsta de 14 ani,in urma cu 5 ani a fost operata facandu-i-se salpingovarectomie bilaterala ac***a diagnosticul de limfom malign non hodgkin,iar de 2 ani urmeaza la endocrinologie pentru substitutie hormonala dandu-i-se oestrogel (am ajuns la treisferturi de regleta)si acum 2 saptamani am fost la spital i s-a recoltat analizele urmatoare(o sa va dau si rezultatele)FSH=43,84;LH=9,62;estradiol=88;prolactina=27,78 intrebarea mea este daca sunt analizele bune deoarece la d-na doctor ajungem deabia in iunie si stau cu inima incordata.In ideea ca voi primi raspuns eu va multumesc din inima.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Precizati, va rog, si intervalele de referinta, intrucat acestea sunt diferite de la laborator la laborator.