Boala Basedow Graves (gusa exoftalmica)

Dezechilibrele hormonale Gusa exoftalmica

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Nu stiu exact ce este aceasta boala. Eu am 28 de ani si vreau sa cred ca se vindeca.Vreau si eu sa am un copilas.

Raspunsuri (5)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

AM 32 ANI SI AM GATUL MAI PRONUNTAT.INCEP SA FAC GUSA MAI ALES CAND SUNT OBOSITA.AM FACUT ECO SI E BINE.MA DERANJEAZA ESTETIC GUSA.CE SA FAC?

daniela65111086

acum 15 ani

Incearca sa consumi ceapa multa si sare iodata. Tiroida functioneaza bine?

daniela65111086

acum 15 ani

ai fost la medic si ti-a spus ca suferi de Basedow Graves?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna, doamnelor ... eu am 28 de ani si doi copii mici, de 1 an si de 2 si ... si am fost diagnosticata cu hiper- dupa prima nastere ... fac tratament si sunt bine! va rog sa fiti optimiste, pozitive, se trateaza!!! pentru noi, pentru ingerasii nostri d ecopii, trebuie sa fim tari!!!! SANATATE MULTA

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 44 ani,in iulie 2008 am intrat in menopauza chirurgicala,in septemrie 2008 a debutat hiertiroidia.Sunt diagnosticata cu boala Basedow.Am facut tratament si sunt programata pentru operatie peste 2 saptamani.Suferinta mea cea mai mare este transpiratia excesiva atat ziua cat si noaptea,cauzata si de intrarea fortata la menopauza.
Intreb,persoanele care au trecut prin aceeasi experienta ca a mea sau cineva cunoscator ,daca dupa operatie se regleaza problema transpiratiei sau ce tratament pot sa iau,de preferinta naturist.Multumesc anticipat!