Boala Addison - insuficienta suprarenaliana lenta

Dezechilibrele hormonale Boala Addison

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Este o boala rara,asa e, eu sufar de ea de multi ani, dar a fost diagnosticata abia acum 3 ani:nu am intalnit pe nimeni pana in prezent care sa aiba acelasi diagnostic si sincer mi-ar face placere sa schimb pareri cu o astfel de persoana.Este o boala care de multe ori duce la depresii, dar eu am gasit puterea sa lupt si sa incerc sa duc o existenta cat de cat normala.

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

vreau si eu sa stiu ce tratament urmezi.ai gasit hidrocotrizon pastile.

Adam6111603

acum 15 ani

Mama mea a gasit hidrocortizon in Ungaria.Dar as dorii sa discutam si despre alte aspecte ale bolii..si ce tratament ati primit si cum a decurs boala ...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

si eu as dori sa discutam despre Addison pentru ca nu prea imi place cum decurg lucrurile.

andreea cristina4

acum 15 ani

daca vrei sa discutam adresa mea de mes e [email protected]
am gasit si eu in elvetia hidrocortizon si iau 20mg pe zi .2 pastile de 10

andreea cristina4

acum 15 ani

adresa mea e [email protected] si putem vb .uneoris-ar putea sa dai la calc peste copilul meu dar insista.eu am fost diagnosticata anul asta in aprilie si iau hidrocortizon pastile 2 pe zi +1/2 astonin h. ma simt bine ,normal adica .am mai avut vreo cateva zile mai rele si am marit putin doza atunci .sunt insa dezamagita de parhon unde nu mi-au spus mai nimic

mamasita

acum 13 ani

ce analize ai facut pentru a depista boala asta?