ASTEPT UN RASPUNS DE LA DL DR IONUT REPEDE

Dezechilibrele hormonale

Postata de gina120 cu 11 ani in urma.

Buna ziua d-le dr Repede am si eu o prb ,am 29 de ani si sant diagnosticata cu menopauza prematura ,de 3 ani nu mai am menstruatie ,am tot fost la dr ,dar inca nu sant lamurita in legatura cu tratamentul pe care trebuie sa-l fac, am fost anul trecut la dvs,mi ati spus ca trebuie sa fac neaparat un tratament cu hormoni, recunosc ca am putin frica de reactiile adverse ale hormonilor ,de aceea vreau sa ma lamuriti daca se poate ce tip de hormoni tre sa iau? momentan sant plecata din tara ,dar vreau ca in august cand vin acs sa vin la dvs sa incep un tratament ca deja ma simt din ce in ce mai rau,va multumesc si ast un rasp

Raspunsuri (4)

nicoleta

acum 11 ani

buna ziua.... am fost si eu la dr repede.... dar din pacate.... a fost o eroare ... ptr TSH marit DR REPEDE nu are terapie..... iar la iasi la profesor imediat ce a vazut analizele s-a prescris EUTIROX. .....

pacienta x

acum 11 ani

buna ziua.. din pacate am fost la dr REPEDE... .. TRIST... TOTAL CONTRAR LA CEEA CE ITI DA UN MEDIC CU EXPERIENTA ..... ..

pacienta x

acum 11 ani

EROARE TOTALA LA DR REPEDE.. MERGETI LA IASI LA UN PROFESOR ..ACEEASI BANI CHELTUITI.....

Andrei

acum 8 ani

Imi pare rau dar am renuntat la ideea de a raspunde la intrebari de prin 2012. Incercam sa fiu de ajutor, in schimb eu, care am in spate o scoala si un CV, raspund si postez cu numele meu, si primesc comentarii de la "x" care isi fac cont special ca sa posteze niste tampenii si apoi dispar, tipic mentalitatii de 4 clase. Apropos, nu stiu ce inseamna medic cu experienta (eu fac cam 5000 de consultatii anual) iar medicamentul "EUTIROX" despre care se poate citi pe Google ca trateaza hipotiroidia nu se comercializeaza in Romania.

Daca e menopauza prematura, adica insuficienta ovariana prematura, trebuie sa faceti tratament hormonal de substitutie, Sper ca l-ati inceput intre timp.