analize interpretare

Dezechilibrele hormonale

Postata de medievil cu 12 ani in urma.

buna ziua am o intrebare mia iesit la analizele de sange numar hematii 4,08 hemotocrit 39,5 % din 40---->54% e posibil sa am anemie ca obosesc cand urc scarile cand lucrez si ametesc si uneori am multe contractii musculare si analizele la calciu magneziu au iesit bune dar acum 2 luni au iesit scazute amandoua... astept un raspuns multumesc

Raspunsuri (4)

medievil

acum 12 ani

tsh bun ft4 bun am uitat sa precizez

Mihaela22120678

acum 12 ani

Importanta e hemoglobina pentru anemie, asta cat a iesit? Asa la prima vedere nu mi se pare ca se explica ametelile de la hematocritul care e doar putin scazut, poate aveti o astenie...

medievil

acum 12 ani

hemoglobina 13,5

Mihaela22120678

acum 12 ani

e in limite normale, deci nu aveti anemie