Analize hormonale

Dezechilibrele hormonale

Postata de miss123m cu 9 ani in urma.

As vrea sa fac niste analize hormonale. Am 35 ani si am par in exces pe picioare si maini. Deja, nu mai pot sa ma epilez decat foarte rar pentru ca ma irit foarte rau. Mai nou, inainte de ciclu, fac si laringita. Ce analize ar putea sa arate ce am si in ce perioada a ciclului trebuie sa le fac? Precizez ca am parte de stres din plin la servici.

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

Afectiunea se numeste HIRSUTISM si da,trebuie sa faci niste analize hormonale mai amanuntite,control ginecologic si ecografia suprarenalelor.Medicul endocrinolog este singurul care te poate ajuta,Spitalul C.I.PARHON.