analize hormonale

Dezechilibrele hormonale

Postata de alyssa13 cu 14 ani in urma.

Buna,
datorita unor dureri la piept am primit sfatul de a face unele analize la un endocrinolog. Folosesc marvelon de 5 ani si am pus un pic in greutate. Analizele la endocrinolog am inteles sa se fac in a 3 zi si a 21 zi de ciclu. Daca acum ma las de anticonceptionale inseamna ca peste 2 zile imi vine ciclul. Pot sa fac analize la primul ciclu? Elimin in acst timp efectul anticonceptionalelor din organism sau mai trebuie sa astept o luna? Multumesc

Raspunsuri (1)

Maria C

acum 14 ani

Cu 14 ore inainte de teste, nu se mananca, se evita activitatile stresante, nu se bea cafea, din cate stiu doar atat se face.