Analize glande endocrine

Dezechilibrele hormonale

Postata de MembruMobileApp303518 cu 8 ani in urma.

La Multi Ani
Buna ziua,

Va rog sa ma indrumati si sa imi spuneti ce analize sa fac pt:

1. glanda epifiza

2. glada hipofiza

3. timus

4. pancreas

Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , paleta hormonala ce poate fi testata pentru toate aceste organe este extrem variata . Fie cereti intr-un laborator sa va indrume in a afectua toate analizele pe care le doriti fie va recomand sa consultati cu incredere un medic endocrinolog care va putea sa sorteze toate aceste analize si sa va recomande acele analize de care chiar aveti nevoie , vi le va putea interpreta si binenteles va va putea trata daca exista probleme.