ANALIZA TSH

Dezechilibrele hormonale

Postata de 100770 cu 13 ani in urma.

Din cauza problemelor de tensiune arteriala si mari dureri de cap,am facut un set de analize;toate au iesit bune ,mai putin trigliceridele, valoarea 207.Am facut la prescriptia medicului si analiza TSH si mi-a iesit valoarea 2.58.
Va rog sa-mi spune-ti daca am probleme cu tiroida.

Va multumesc mult.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Valorile normale ale TSH sunt intre 0,27-4,2 UI/ml pentru adulti. În cazul d-vs trigliceridele sunt crescute (valori normale 40-135 mg/dl în funcţie de vârstă), una dintre cauze (dacă urmaţi tratament antihipertensiv) putând fi reprezentată de administrarea medicamentelor antihipertensive.

Nina

acum 12 ani

Am facut analiza la TSH si mia esit valoarea de 0.15 norma fiind de 0.17-4.05mUi/ml. A fost ilaturata glanda teroida cu jumatate de ani in urma.

Anca

acum 10 ani

Bebelusul meu are 2 luni si i s-a facut analiza tsh la care i-a iesit 5.7088u/ml este mare sau este normala va multumesc

Aurora

acum 9 ani

Ma numesc Aurora.Va rog sa imi spuneti cum mi-au iesit aceste analize.TSH -0.687 Si FT4 este 0.827,Astept raspuns.Va multumesc