glanda polinodulara

Dezechilibrele hormonale

Postata de sztoica cu 13 ani in urma.

am glanda polinodulara si as vrea sa incep cu un tratament bio cu ciuperca tibetana ce parere aveti? o sa aiba un efect benefic?
vreau sa incerc ciuperca tibetana tratament ptr. noduli la gat dar nu stiu daca ma va ajuta sau pe de alta parte sa nu-mi faca rau

Raspunsuri (5)

raluca

acum 13 ani

Parerea mea este sa mergi la medicul endocrinolog pentru un tratament adecvat. Nu este indicat sa iei aceasta ciuperca tibetana, nu stii ce efect va avea asupra organismului.

sztoica

acum 13 ani

am fost la medic si mi-a dat eutyrox de 25 cate o jumatate il iau de 1 an si 6 luni mi s-a facut eco iar nodulii cresc si mi s-a spus ca trebuie sa ma operezneaparat

raluca

acum 13 ani

Indicat ar fi sa-l intrebi pe medicul endocrinolog daca este bine sa iei acest tratament. Sa nu-ti faca mai rau. Ai vre-un fel de simptome?

sztoica

acum 13 ani

sant bolnava de glanda de 3 ani si 1 an si 6 luni iau tratamentul de la medi dar fara rezultat si am simptome de sufocare este f. greu sa traiesti cu aceasta boala. operatia este riscanta si nu mai pui ca glanda distruge tot organismul

raluca

acum 13 ani

Daca acest nodul interfera cu respiratia, parerea mea este ca ai nevoie de aceasta interventie chirurgicala.