Adenom hipofizar nesecretant

Dezechilibrele hormonale

Postata de adine cu 8 ani in urma.

Buna ziua,
In urma unui RMN cerebral concluzia este: Aspect RM cerebral in limite normale. Leziune hipofizara cu aspect RM benign (posibil calcificari incluse - de corelat cu examenul CT nativ). Dimensiunea este 8/10 mm.
Mentionez ca am 52 ani si am fost operata de cancer la san in urma cu un an. Am facut chimioterapie si radioterapie. Simptomele mele sunt doar o presiune pe care o simt de la frunte in jos, nu mi-a slabit vederea, nu as putea spune ca am ameteli, merg fara probleme pe strada, nu ma simt obosita, nu am probleme cu greutatea, nu ma doare capul, doar aceasta presiune care ma deranjeaza. Si desigur sunt foarte stresata si sunt o persoana emotionala mai ales dupa un diagnostic de cancer. Am fost la 2 medici endocrinologi. Am facut analize (ATGL, ATPO, Cortizol seric, FSH, LH, hGH, IGF-i, Prolactina, ACTH, FT4 si TSH. Doar ATGL este mare (7.5536-interval de referinta

Raspunsuri (2)

adine

acum 8 ani

Continuarea la primul mesaj:
Am facut analize (ATGL, ATPO, Cortizol seric, FSH, LH, hGH, IGF-i, Prolactina, ACTH, FT4 si TSH. Doar ATGL este mare (7.5536-interval de referinta

adine

acum 8 ani

Nu inteleg de ce nu apare ce vreau sa trimit. Deci: 7.5536-interval de referinta