acnee

Dezechilibrele hormonale

Postata de Johnnas cu 10 ani in urma.

Salutare Am probleme cu cosurile , as vrea sa imi spuneti ce as putea face sa dispara cosurile de pe fata ,am 24 de ani si tot nu au disparut ,va rog ajutati-ma cu un sfat ce regiim ar trebui sa tin sau ce pastile ar trebui sa eau sa ce crema ar trebui sa ma dau ce ar trebui sa mananc ca sa imi treaca .astept raspuns va multumesc

Raspunsuri (5)

Flori

acum 10 ani

Trebuie sa faci o cura de detoxifiere. Probabil organismul este plin de toxine si se manifesta prin eruptii la nivelul tenului. Iti recomand tinctura de nuca neagra si zeolitul lichid. Ca regim alimentar iti recomand:

De evitat:

dulciuri si derivate
cafea
ceai negru
cartofi
lapte si derivate de lapte de nici un fel
unt, alune, nuci, paine si derivate
paste fainoase, fructe de nici un fel
prajeli, grasimi saturate

Alimente recomandate:

brocoli spanac
conopida
vinete
tarite de ovaz
usturoi cat mai mult
mamaliga (nu mai mult de 100g/zi)
seminte dovleac
floarea soarelui
rosii, castraveti
salata
dovlecei
carne sp***a de pui sau vita
ficat de pui

Acest regim alimentar se tine pe o perioada de minim doua luni. Se recomanda administrarea: ceaiului de cuisoare, scortisoara , chimen.

Codrut

acum 10 ani

nuca neagra se gaseste in farmacii?

maria361

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

mihaela

acum 10 ani

15 ANI M-AM CONFRUNTAT CU ACNEEA,DE CEVA VREME NU MI-AU MAI APARUT,NU AM TINUT NICI UN REGIM,AM INCERCAT SA BEAU MAI MULTA APA,MA DEMECHEZ CU SOLUTIE MICELARE DE LA AVENE PTR. PIELE SENSIBILA SI MA DAU CU CREMA CU EXTRACT DE GALBENELE MEBRA CARE COSTA 7 LEI

BDeni

acum 10 ani

Cea mai indicată soluție ar fi un dermatolog. Am și eu probleme dermatologice și doctorul mi-a determinat natura lor (întamplarea face să fie cea mai severă formă)... Pentru produsele de ingrijire ți-aș recomanda produse din farmacii, gen Avene (sunt puțin cam scumpe), dar te ajută mult. Pentru a alege produsele potrivite însă, ai avea nevoie de părerea doctorului :) Sper că ți-am fost de folos.