17-hidroxicorticosteroizi

Dezechilibrele hormonale

Postata de iubitelxxx cu 10 ani in urma.

buna ziua dori si eu o interpretare a analizei
17-hidroxicorticosteroizi care a iesit cu valoarea de 28,ce implicatii aduce si cat de grav este?celelate analize endocrine au iesit in valori normale,

Raspunsuri (2)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

O analiza, mai ales hormonala, se interpreteaza in functie de sex, varsta, simptomatologie, boli asociate, tratamente in curs. Prin urmare, datele date de dvoastra (o valoare ce este crescuta) sunt insuficiente si nu pot oferi o interpretare corecta.

O zi buna!

iubitelxxx

acum 10 ani

sex feminin,47 de ani,hipertensiune,tratamente pentru hipertensiune()