Inflamatie/negi zona inghinala. Ce poate fi?

Dermatofitia inghinala

Postata de membru339636 cu 6 ani in urma.

De vreo 3-4 ani mi-au aparut in zona pubiana pe piele(mai sus de organul genital cu 3-4 cm) niste chestii ca niste negi/alunite, care seamana cu niste struguri ce sunt la inceputul vietii(chiar dupa ce dispare floarea vitei de vie)...
Cred ca motivul este ca foloseam aparatul de ras in raspar si poate am patruns aproape de radacina firului de par, o intrat aer/mizerie, si s-au creat aceste formatiuni...
Odata la 2-3 luni mi se storc(ca pe niste cosuri), nu e dureros deloc, dar nu e nici usor, trebuie sa-mi las unghiile de la degetele mari sa creasca pt eficienta... dar ele contin sange, si nu e prea placut. Dupa ce le storc, dispar, dar dupa cateva saptamani apar iar, pt ca radacina lor e tot acolo.

Imi puteti da un sfat, cam ce ar putea fi? Unde as putea sa merg? La Dermatolog banuiesc ca ar fi prima solutie...

Multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/verucile-sau-condiloamele-genitale_9027

Vdm

acum un an

Și eu pățesc acelasi lucru,ce v a spus medicul?