Dermatita, Iritați ale pielii in proporție de 60% pe corp?

Dermatita

Postata de Bunduc Vasib cu un an in urma.

Buna. Am și eu o problema de câțiva anii , am consultat multi dermatologi însă in zadar , îmi recomandata diverse , creme , baneocin triderm atât creme cât și unguente. In mai rău am ajuns. Un diagnostic nu îmi dete! Țin să menționez că Sub brațe burta e catastrofal carne vie ce puroiază insa format parcă și o crusta tare umflata , și se tot mărește de la o zi la alta . E dureros că nu pot merge de durere , ajutandu-ma puțin de creme să mă pot deplasa. Am 42 ani 1,68 și o greutate peste medie de circa 160 kg. Va rog , dc puteți să îmi dați un sfat util. Vi-as rămâne recunoscător! Va mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Dermatita/cum-se-trateaza-dermatita-in-functie-de-severitatea-afectiunii_1370