Ce fac in cazul reaparitiei eczemelor?

Dermatita

Postata de Utilizator21533141095 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. De mic copil (acum am aproape 30 ani) ma confrunt cu eczema la nivelul fetei (pe frunte si in jurul nasului). Acum doua luni un medic mi-a recomandat crema Fucicort si, intr-adevar, dupa circa o saptamana ea a dat rezultate. In prospect scrie ca nu trebuie utilizata mai mult de doua saptamani pentru a nu aparea efecte adverse. Problema e ca eczemele mi-au reaparut, dar nu stiu la cat timp de la incheierea "ciclului" pot incepe sa-l folosesc iar.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Dermatita/eczema_7675