Ce se poate face in această situație?

Dermatita seboreica

Postata de Utilizator11642503060 cu 2 ani in urma.

Am dermatita seboreica de aproximativ 15 ani.La virsrsta de 55 de ani am fost la medicul urolog pentru consult in constatarea unei fimoze și am fost operat iar după aproximativ 3 -4 luni a început să se facă din nou fimoza.Am mers la alt urolog la consult și mi-a recomandat analize să vadă dacă nu am diabet și nu a ieșit la analiza nimic .Am fost la medicul urolog care mă operat,la consult și a spus că nu se poate face încă o operație dar mi-a recomandatt consult la dermatolog . Este o legătură cu dermatita care o am?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Dermatita/cum-se-trateaza-dermatita-seboreicai_1343