aspect de murdar,pe corp,cauze si tratament?

Dermatita periorala

Postata de Utilizator11639508536 cu 2 ani in urma.

buna seara.am si eu o micuta in varsta de 6 anisori si i-au aparut de vreo 2 zile pete cu aspect de murdar pe corp,mai exact zona pieptului/burtica.initial am crezut ca sunt pigmenti de schimbare a pielii caci erau mai deschise dar acum are aspect de murdar.ea are probleme cu transpirația,transpira abundent si nu tot timpul daca face efort,de multe ori transpira pur si simplu iar vara nu mai zic,e o "distractie" ironic fiind...e cazul sa ne facem griji?trebuie sa mergem urgent la doctor,eventual la dvs sau trece in timp?stimă

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/cresterea-si-dezvoltarea-normala-a-copilului_268

Utilizator11639508536

acum 2 ani

asa am si facut.va multumesc frumos