piele rosie senzatie de usturime

Dermatita de contact

Postata de MembruMobileApp1490858112 cu 7 ani in urma.

De doua luni a aparut pe gat decolteu,palme,fata,nas,pometi,frunte talpi,ceva rosiatic ce ma ustura,am dat cu o multime de creme si nimic...am vazut 5 medici specialisti...ce sa fie ? Cand apas cu degetul pielea devine alba apoi iar rosie...toti au spus ca e dermatita de contact sau alergica...

Raspunsuri (1)

Maria

acum un an

Nu sta, du-te și fati toate analizele!!
Așa am patit eu, și nu am dat importantă, la un momentan nu mai puteam de mâncărime și usturime și m-am dus la derma aceasta mi-a spus ca am o alergie, mi-a dat o punga de medicamnte și creme de alergii, dar după acest tratament tot nu mi-a trecut și din ce in ce ieșeau și mai multe, m-am spălat cu mușețel cu peli cu bicarbonat nici eu nu mai știu cu cate, asta vreo săptămana, la un momentan am simțit o durere in zona rinichilor, la fel nu am dat importantă, o zi 2,3,4 am stat așa cu durerea pana când a aceasta a devenit insuportabila.
Când m-am dus la un control mi-a spus doctora ca un rinichi nu mai funcționează și de acea acele pete roși apărea pe piele :(( din păcate pana ACM sunt pe lista de așteptare pentru un rinichi.
Așa ca oameni buni, nu faceți greseala pe care am făcut-o eu sa stau pana când durerea este insuportabila, duceți-vă din timp de când cel mai mic semn duceți-vă și umblați după voi