Vreau un sfat

Depresie

Postata de iulica7 cu 8 ani in urma.

Salut.M-am certat cu prietena mea cea mai buna pana am ajuns sa ne luam la bataie.Totul a inceput pt ca ea ma jignise cu o seara inainte pt ca ma imbrac urat si pt ca in ziua cu pricina o rugasem sa-mi lase niste bani sa pot iesii afara pt ca din nefericire am ramas si fara loc de munca si de aici si starea mea de nervi pe care o am zilnic si abea ma pot controla.
Vreau sa-mi dati un sfat ce sa fac,mai merita aceasta prietena sa vorbesc si sa ma port frumos cu ea dupa ce a dat in mine pana mi-a facut semne pe fata si mi-a pus picioru pe gat si a zis ca vrea sa ma omoare.

Raspunsuri (3)

Mirna

acum 8 ani

Sfintii Parinti ne invata sa ne cerem noi iertare de la cel ce ne-a gresit ca sa se smereasca si sa-si dea seama ce a facut. Cu scandalul nu iese nimic.

iulica7

acum 8 ani

Va multumesc.Dar stau si ma gandesc ca daca iert sa nu se repete

Evanghelic

acum 8 ani

Datoria noastra fata de Dumnezeu e sa iertam pe cei care ne-au gresit. Insa relatia cu respectiva persoana va fi afectata, in sensul ca trebuie sa fim atenti si sa nu ne lasam raniti pe viitor daca acelasi tip de comportament al ei va continua.

Trebuie sa recunoastem insa si vina noastra in orice conflict. De multe ori si noi avem partea noastra de vina...