Vreau si eu un raspuns...

Depresie

Postata de stephanya_zz cu 13 ani in urma.

Buna ziua ! Am 16 ani , 1.63 si aprox 46 de kg ...nu stiu ce sa fac sa mai pun cateva kg pe mn ..sunt foarte sp***a si toata lumea imi spune asta. din aceasta cauza am ajuns sa am complexe si sa ajung la depresie , sa nu mai ies asa des din casa. M''am gandit k este de la tigari si de la 10 pe zi , am ajuns la doua. Nu reusesc deloc sa mai pun cateva kg pe mn si nu stiu ce sa fac . Daca vreti sa vb personal ma gasiti la id : stephanya_zz . multumesc

Raspunsuri (4)

Pena

acum 13 ani

Ca sa pui pe tine cateva kg trebuie sa MANANCI. Cred ca nu mananci suficient de bine. Mananca dimineata macar 2 felii de paine si o cana cu lapte, mananca la pranz sanatos si seara nu te culca flamanda. Daca nu ai pofta de mancare, ia niste vitamine( VITAMAX sau un complex de B), fa un control medical. Nu este cazul sa-ti faci complexe, multe fete isi doresc sa fie slabe. Pe de alta parte, daca te stresezi, nu te ingrasi. Ca sa te ingrasi, trebuie sa fii un pic mai nesimtita, mai nepasatoare.

z0r

acum 13 ani

ar putea fi si de la mult stres,sau,nu vreau sa te ingrijorez dar poate fi si de la parazitii intestinali...sau pur si simplu nu mananci destul

clau304

acum 13 ani

Draga mea,

Pe langa ce au scris cei de mai sus si sa mananci sanatos, sfatul meu este sa renunti pe cat posibil la tigari - total daca vei reusi. Tigarile sunt sinucidere curata, iar la varsta ta frumoasa cand inca te afli in formare si organismul asimileaza calciul si tot altfel..ai toate sansele sa fii bine. Poti de exemplu incerca sa iti spui - ia sa vedem daca reusesc sa stau o..saptamana sau o zi sau doua fara ele..si apoi sa iti faci un obicei de la renuntarea asta - o zi, doua, trei pe saptamana..apoi ramai la cele 2 tigari in celelalte zile, nu "recupera" si ai sa vezi ce vointa crescuta o sa iti oferi tie.

Mult noroc si toate cele bune, un Paste luminos!

gabriela

acum 12 ani

precizati sensul de context al cu verificati spanzuratei ocolesc,amar