Vreau sa mor?

Depresie

Postata de MembruMobileApp1508875874 cu 6 ani in urma.

Sunt alcoolic. Vreau sa mor. Nu am ambitie sa scap de viciu. Ma cert cu cea care a fost alaturi de mine aproape zi de zi legat de acest lucru. Suntem de 7 ani impreuna si de 3 ani am aceeasi problema. Stau la socrii. Daca plec de aici, nu am unde. Nu am rude. Problema e ca nu sunt prost, si nu mi'e usoara sinuciderea. Pentru cei care vor spune "nu asta e solutia", si "vai, viata e frumoasa", nu stiti ce inseamna alcoolismul. E greu. Imi lipseste viata. Imi lipseste sexul. Am norocul sa am langa mine o persoana iubitoare, dar, totodata, o persoana ce nu stie sa ma ajute. Va implor, caut ajutor. Si nu "nu mai bea", sau "sunt altii mai grav decat tine". Fiecare cu problemele lui. A mea e grava, asa o consider,eu, pentru ca m'am distantat de tot ceea ce as fi numit "cerc de prieteni". Efectiv nu mai am cu cine vorbi. Iar "Ea" nu ma mai vrea. Nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa atrag atemtie, as vrea doar sa dispar. Doar ca imi e frica de durera mortii. Nu stiu ce sa fac...

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua. Sunt multe persoane care au trecut prin cosmarul prin care treceti dumneavoastra acum, si au reusit. Daca doriti, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata , pentru ca va trebui sa stiu mai multe lucruri pentru a vedea daca si cum va pot ajuta. Toate cele bune!

SaraD

acum 11 luni

Poate încerci sa ii trăiești viata ,sa îți cauți un loc de munca și sa te muți de la scori tai iar dacă nu te mai înțelegi cu partenera ta despartate de ea