vreau sa dau burta jos

Depresie

Postata de crystinuta cu 10 ani in urma.

asi dori sa stiu daca alergand,pot sa slabesc in zona abdomenului? eu alerg doar seara deoarece ziua nu am timp,este vreo problema,alerg cam 1 km in timp de 10 min.dupa aia ma intorc acasa si fac 20 de abdomene si dupa aia dus,credeti ca procedez corect?
trebuie sa tin si vreo dieta pt a slabi ?

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pt a da burta jos trebuie si tinuta si o dieta normal.Alimente slabe caloric, fara multe glucide, carne la gratar de pui, curcan, peste.Exercitiile fizice care ajuta la indepartarea grasimii abdominale sunt cele cardio(banda de alergat,bicicleta), abdomenele sunt pt intarirea musculaturii nu pt indepartarea grasimii.Alergatul e bun, dar trebuie facut la intensitate mai mare pt a arde grasimea corect.Iti recomand sa mananci fructe, legume, carne sp***a la gratar, fara paine, cartofi, eventual le inlocuiesti cu orez fiert.Si 20 de abdomene e foarte putin, baga cel putin 50 si cresti numarul pe masura ce simti ca devine usor.

crystinuta

acum 10 ani

ms,am inceput cu 20 de abdomene ,deoarece nu am mai facut sport pana acum si-mi este destul de greu,dar usor am mai crescut pana la 30 si sper din ce in ce mai mult

Alina

acum 10 ani

Saritul coardei cel putin 15 minute pe zi si cu o dieta pot face minuni. Renunta la bere si carbogasoase, renunta la alcol. Si maninca putin si des,nu si doar 2 mese pe zi.

Mult sucess!

Ps: daca iti place sa dansezi e si mai bine ;)