VENLAFAXINA ACTAVIS

Depresie

Postata de crisidor cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti in cat timp incepe sa-si faca efectul VENLAFAXINA 150 mg zilnic in cazul unei depresii majore recurente.
Este adevarat ca persoanele care au luat timp indelungat antidepresive (peste 15 ani cu recurente si schimbarea schemelor de tratament) sunt predispuse la demente inclusiv la aparitia Alzheimer?
Va rog sa-mi raspundeti pentru ca sunt foarte ingrijorata.
Multumesc din suflet

Raspunsuri (1)

Utilizator11614974432

acum 3 ani

Începe să-și facă efectul din primele săptămâni dar te stabilizează după 5-6 luni. Atunci ești în stare sa nu mai privești înapoi, te dezbraci de melancolie și te ancorezi bine în prezent, într-un cuvant începi sa înveți sa-ți ții echilibrul, "copăcel". De scăpat, nu știu cum scapi, că n-am ajuns acolo. În orice caz, e dat dracului drogul asta. Ideal e să-l eviți, dacă poți.