tratament depresie

Depresie

Postata de dorudopp cu 11 ani in urma.

am o senzatie mai ales seara de cascat care nuse termina si nu pot adormi. fac tratament cu coaxil. a auzit cineva de el? cat dureaza tratamentul? nu capat dependenta va multumesc. [email protected]

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tratamentul se administreaza la recomandarea medicului de specialitate. El nu creeaza dependenta. Se poate administra cate 1 cp pana la 3 cp/zi. Durata depinde de evolutia fiecarui pacient iar modificarea schemei de administrare se face numai la recomandarea specialistului.

dorudopp

acum 11 ani

multumesc mult si toata stima ptr. medicii care au timp de raspunsuri

eva40

acum 11 ani

Antidepresivele nu dau dependenta, trebuie doar sa se intrerupa gradat pentru a evita sindromul de sevraj!!! Dependenta da Xanax-ul, zolpidem-ul, diazepam-ul etc, in general hipnoticele si tranchilizantele!
COAXIL®--------SA VEDEM RISCURILE CARE SUN??????

Datorită riscului inerent de sinucidere la pacienţii depresivi, aceştia trebuie monitorizaţi cu atenţie, în special la începutul tratamentului.
Reacţii adverse

La fel ca orice alt medicament, acest medicament poate, în unele cazuri, să determine apariţia de reacţii adverse mai mult sau mai puţin grave: dureri epigastrice, dureri abdominale, uscăciunea gurii, anorexie, greaţă, vărsături, constipaţie, flatulenţă, insomnie, somnolenţă, coşmaruri, astenie, tahicardie, extrasistole, dureri în piept, vertij, durere de cap, leşin, tremor, bufeuri, tulburări respiratorii, senzaţie de nod în gât, dureri musculare, dureri de spate.

dorudopp

acum 11 ani

multumesc mult eva. esti un om bun

eva40

acum 11 ani

Imi cer scuze daca v-am scris lucruri neplacute,dar dvs ati intrebat.asta este cu medicamentele.Va recomand ceva care nu are nici un efect secundar insa efect terapeutic cat incape .se numeste rhodiolin si este pagina www.***.ro
sa aveti week end minunat

eva40

acum 11 ani

am uitat sa adaug.Cascatul este semn de p***a oxigenare.Mergeti in aer liber,beti apa buna,proaspata si faceti plimbari lungi,obositoare.Veti avea un somn minunat