supliment 5 HTP hidroxitriptofan pt stare de tristete, epuizare

Depresie

Postata de Simona253 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
As dori o parere avizata legata de suplimentul 5HTP cu hidoxitriptofan, precursor al serotoninei. Am o stare de tristete, epuizare, sp***a incredere in mine, nesiguranta, niste blocaje de vorbire si as vrea sa stiu dc acest supliment ma poate ajuta. Vreau sa ma apuc si de psihoterapie, da pana atunci, vreau sa stiu dc merita sa il iau, dc chiar face bine si se vad ameliorari.
Va multumesc

Raspunsuri (1)

kalash2011

acum 13 ani

AM SA ITI SCRIU PRODUSE CARE CONTINE TRIPTOFAN: SUC DE LAMAIE (ZEAMA SI COAJA ALBA DIN INTERIOR) 450MG/100G; CASCAVAL CU GAURI 100G; TON 300MG/100G CARNE DE VITA 100G; CARNE DE PUI 100G. SI MULTE BANANE. SPER SA ITI FIE DE FOLOS.