Stima de sine/Incredere/Nevoie de atentie/Lipsa de concentrare?

Depresie

Postata de Romulus cu un an in urma.

Buna ziua ! De ceva timp am inceput sa ma documentez si sa ma analizez cat se poate de bine, sa observ de ce si de unde am starile astea (stima de sine scazuta, incredere 0, lipsa de concentrare, frustrare, si o stare de somnolenta, chiar si lipsa de control al emotiilor - gelozie (gelozie pe anumite persoane, atentie, dar mai mult catre atentie), posesivitate (mentalitatea de genul, ce i al meu, e al meu). De cand m am axat pe aceasta relatie, am ajuns la starile astea. Am discutat cu partenera si am inteles amandoi ca avem niste lipsuri de validare si de atentie. Ea fiind tot timpul ocupata cu job ul, eu lucrand in ture ac***a mai mult timp liber. Cum as putea sa mi ocup mintea si sa nu ii dau atata atentie obsesiva parteneri ?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună seara, vă recomand să vă adresați unui psihoterapeut specializat în psihoterapie cognitiv comportamentala!
Toate cele bune!