Stari de deprimare si moral foarte scazut.

Depresie

Postata de membru226860 cu 11 ani in urma.

Ma numesc Alexandru si am 28 de ani.Acum aproximativ 9 luni am avut o problema legata de vocea mea.Am lucrat la o sala de bingo si vorbeam non stop la microfon.Eu credeam ca e o problema legata de caile vocale dar era o problema psihica.De la un soc suferit acum un an si 3 luni cand m-am despartit de fosta mea prietena cu care am trait 3 ani.Nu mi-am dat seama si problema asta s-a agravat tot mai mult.Cand nu mai [puteam sa vorbesc deloc m-am priptit in fata calculatorului si nu mai vorbeam cu nimeni.Lucrul acesta l-am facut aproximativ 4-5 luni de zile.Acum mi-am revenit la voce pentru ca tatal meu mi-a cumparat un apartament dar nu reusesc sa ies din starile acestea de tristete.Simt ca nu mai am pentru ce trai...Va-s ruga sa ma ajutati cumva daca puteti,v-as ramane dator.Va multumesc

Raspunsuri (6)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Va recomand sa incepeti un proces psihoterapeutic prin care veti ajunge sa va intelegeti starile, cum sa le faceti fata si in timp cum sa renuntati la ele si sa nu le mai aveti.
Daca sunteti din Bucuresti ma puteti contacta cu inceredere.

membru226860

acum 11 ani

sunt din medias... :(

Naturopat Claudia

acum 11 ani

V-as recomanda niste sedinte de reflxoterpie facute de un specialist.

vivisica

acum 11 ani

am trecut si eu prin astfel de stari, si, la fel, ma afundam in depresie fiindca eram din provincie si nu gaseam pe nimeni care sa ma ajute. Am incercat cu xanax si anxiar, dar parca eram anesteziata tot timpul. Poate o sa sune un pic a reclama la ce spun aici, dar fara ajutor din partea unui psihoterapeut e mai greu sa reusesti. Atunci (acum 3 ani), am gasit pe net pagina cabinetului "psihosolutii" si am inceput terapia cu psihoterapeutul Gabriel Dinu (faceam sedinte pe net prin skype, dupa ce am achitat la banca intr-un anumit cont o suma de 60-70 lei. Dupa 4 sedinte eram deja alt om. Uita-te pe net, gandeste-te bine si ia cea mai buna hotarare pentru tine: de depresie nu se moare, dar nici nu poti trai cu ea.

Buna

acum 11 ani

Buna Alexandru, te pot ajuta. Contacteaza-ma prin email la ***@yahoo.com

cristi

acum 11 ani

Amice am patit la fel dar nu am patit-o atata de grav am incercat sa nu mai ma gandesc si pana la urma am reusit dar greu .Iti propun so iei de la capat.