stare de depresie

Depresie

Postata de maria corina cu 11 ani in urma.

buna ziua!sunt o fata de 21 de ani iar acum 2 ani am avut o depresie in dragoste un urma careia am incercat sa ma sinucid.de atuci doctorul mi.a recomandat sa beau ivrix si orfiril, acum sunt bine cu mici exceptii knd mai am cate o mica depresie.in momentul de fata iau cate o pastila de velafaxina o data la 2 zile dar apetitul meu sexual este foarte redus. fac sex de maxim 4 ori pe luna si dupa ce se intampla asta am un sentiment de vinovatie si niciodata nu ma simt bine.va rog sa ma ajutati .multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa discutati cu un psiholog si treptat sa renuntati la tratament.

Irina Creanga

acum 10 ani

Esti destul de tanara si ai toata viata inainte, gandeste-te mereu la asta si axeaza-te si pe alte lucruri. Daca nu te simti bine, ai putea sa discuti cu un psiholog despre asta, cred ca e cel mai bine asa si de asemenea, daca vrei, poti sa verifici si siteuri, cum ar fi depresiv.ro Eu il gasesc foarte ajutator, are articole despre orice tema legata de depresie, poate o sa gasesti ceva care te ajuta.