Sotie in Italia probleme in relatie?

Depresie Psihoza depresiva Distimia Depresie majora Depresie postnatala Tulburari psihice Tulburari afective sezoniere Disfunctie sexuala indusa de SSRI
+5
Vezi toate grupurile

Postata de dan32buc cu 6 ani in urma.

Sotia mea este la munca in Italia de 5 ani.In primii 2 ani am fost impreuna in Italia apoi eu stateam in Italia 2 luni iar in Romania o luna.Avem 47 de ani fiecare.
De 2 ani are grija de un batran care locuieste cu fiul de 51 de ani care este necasatorit dar are o prietena cu care se intalneste de doua ori pe saptamana.
Batranul de o saptamana a cazut la pat si ea trebuie sa doarma acolo.
Cand stiu ca doarme langa camera fiului acestuia innebunesc.Imi e ca acesta in timp se va da la ea.Nu vreau sa ajung sa-mi stric relatia.Nu stiu cum sa fac sa o iau de acolo.
Ea spune ca nu va fi nici un fel de problema.Ce sa fac?Cum sa fac?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua. Daca nu ai incredere in ea, nu rezolvati nimic, nici unul dintre voi. Si nimic din ce va spune ea sau altcineva nu te va convinge. Lucreaza mai mult pentru propria persoana!