Simt ca nu mai rezist?

Depresie

Postata de MembruMobileApp214124235254 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Sunt căsătorită de 2 ani de zile si am un copilaș de 6 luni. Sotul meu este mai in varsta decat mine. El tot timpul iese cu băieții in fata blocului la bere. Meseria lui este ca zugrav si are când si cand de munca, eu sunt in concediu postnatal, de cateva luni de zile bune ( aprox. 8 luni) el nu mai muncește si umbla toată ziua aiurea. Eu simt nevoia să petrecem timp impreuna, Dar el mi-a spus clar ca ii place libertatea, ca daca este însurat nu inseamna ca nu poate sta cu băieții la bere, ca stiu unde este si ce face si eu pot face la fel daca doresc. Și ca muncește când gaseste si ca pana acum nu mi-a lipsit nimic. (Precizez ca am trait de pe o zi pe alta. Banii care ii am sunt de 1400 lei )
Sunt sigura ca nu am putut să îmi exprim toate problemele care sunt enorm de multe si sa explic chiar tot sa fiu înțeleasă bine . Dar vreau sa aflu care dintre noi greșește si daca credeti ca ar trebui sa fug de un asemenea om .
Deasemenea are un anturaj foarte prost cu toții se fumează droguri ( nu stiu de care).

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua, Andreea! Din felul in care scrii, inteleg ca stii de ja care snt variantele, optiunile si ce ai de facut - nu ai nevoie de un psiholog pentru asta, si nici de studii in domeniu. Viitorul il poti intui si tu. Vezi ce vrei si alege. Mereu poti sa alegi. Iar copilul nu il poti folosi ca scuza.
Toate cele bune!