Serodeps 10 mg se poate lua în acelașitimpcutopic vita?

Depresie

Postata de Adriana cu 6 luni in urma.

Bună ziua!
Am făcut repetate atacuri de panica
La recomandarea farmacistului i-au Serodeps 10 mg ( 1/2 D și 1/2 S) timp de 5 zile, apoi 1/2 doar dimineața
Menționez că am mai luat acest tratament la recomandarea medicului psihiatru. cu aceasi schena
Întrebarea mea este:
Pot lua Serodeps 10 mg în același timp cu Tonic Vita?
Nu combat vitaminele eficienta substanțial din Serodeps?
Farmaciștilor mi-a recomandat 6 luni de tratament
Va mulțumesc mult!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 luni

Bună ziua, atacurile de panică sunt determinate de niște gânduri și stări clare; medicația nu va rezolva gândurile, iar stările le va rezolva pentru o scurtă perioadă de timp, după care va fi suficientă. Vă recomand să vă adresați unui psihoterapeut specializat în psihoterapie cognitiv comportamentală.
Toate cele bune!