Serodeps 10 mg se poate lua în acelașitimpcutopic vita?

Depresie

Postata de Adriana cu 6 luni in urma.

Bună ziua!
Am făcut repetate atacuri de panica
La recomandarea farmacistului i-au Serodeps 10 mg ( 1/2 D și 1/2 S)
Menționez că am mai luat acest tratament la recomandarea medicului psihiatru. cu aceasi schena
Întrebarea mea este:
Pot lua Serodeps 10 mg în același timp cu Tonic Vita?
Nu combat vitaminele eficienta substanțial din Serodeps?
Va mulțumesc mult!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua!

Este intotdeauna recomandat sa consultati un medic inainte de a incepe sau de a combina tratamentele, mai ales in cazul afectiunilor de natura psihica. Numai un medic va poate oferi sfaturi personalizate si sigure pe baza istoricului dumneavoastra medical si a altor medicamente pe care le puteti lua.

In ceea ce priveste combinatia dintre Serodeps 10 mg si Tonic Vita, este posibil ca anumite vitamine sau minerale din Tonic Vita sa interactioneze cu substanta activa din Serodeps sau sa afecteze eficacitatea acestuia. De aceea, este important sa obtineti sfaturi medicale adecvate inainte de a le combina.

Va recomand sa discutati cu medicul pentru a primi recomandari specifice in ceea ce priveste administrarea celor doua medicamente: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/masuri-imediate-in-cazul-unui-atac-de-panica_16180