Se pot combina Stresclin si Alrazolam?

Depresie Psihoza depresiva Distimia Depresie majora Depresie postnatala Tulburari psihice Tulburari afective sezoniere Disfunctie sexuala indusa de SSRI Anxietate
+6
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21546003194 cu 5 ani in urma.

Sufar de anxietate si atacuri de panica, incerc pe cat posibil sa nu folosesc alprazolam prea mult, iau jumatate de pastila ziua si o pastila si jumatate seara. As vrea sa incerc sa iau Stresclin dar nu stiu daca se pot combina. Doresc sa scad doza de alprazolam de seara, inainte luam jumatate de pastila dar acum nu mai functioneaza. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 5 ani

Recomandarea mea este să consultați medicul curant înainte de face orice modificare în schema de tratament prescrisă. De asemenea, vă sugerez să faceți psihoterapie cognitiv-comportamentală, concomitent cu administrarea medicației.Aceste recomandări se regăsesc în ghidurilor internaționale din domeniu pentru tratarea problemelor legate de anxietate.