Scadere bromazepam schema?

Depresie

Postata de Ibanescu Albert George cu 4 luni in urma.

Bună ziua, va rog să-mi spuneți o schema cum pot scădea bromazepamul.
Am luat timp de 2 luni de 3ori pe zi 1/2 adică jumătate de pastilă de 3 ori pe zi ,dr a spus sa le scad și sa le raresc va rog o schemă sa nu greșesc, Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

In cazul in care doriti sa scadeti treptat doza de bromazepam, este important sa consultati un medic specialist inainte de a incepe orice schimbare in tratamentul dumneavoastra. Doza de bromazepam si schema de scadere a acestuia trebuie adaptate in functie de nevoile si reactiile individuale ale fiecarei persoane.

Retineti ca intotdeauna este important sa va consultati medicul inainte de a face orice schimbare in tratamentul dumneavoastra si sa urmati recomandarile acestuia.

Este important sa fiti atent la orice simptome de intrerupere sau de sevraj, cum ar fi anxietatea, insomniile, agitatia sau iritabilitatea!

Va recomandam sa va programati la psihiatru: https://sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-cauze-simptome-tratament_18173

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-cauze-simptome-tratament_18173