Sarcina și tulburarea afectivă bipolară

Depresie

Postata de alescandra cu 8 ani in urma.

Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți care sunt șansele ca având 29 de ani și fiind diagnosticată cu TAB de 4 ani și Hipotiroidie de 3 ani (tratament dimineata 75 µg Euthyrox, seara Seroquel XR 300 mg, Orfiril long 300 mg și Fobiless 37,5 mg) să am un copil sănătos? La ce riscuri sunt nevoită să mă gândesc? Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

loredana3030

acum 8 ani

este riscant sa faceti un copil.sansele sa aiba probleme psihice sunt mari.

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua. Pentru hipotiriodie va recomand tinctura de sanziene (galbene), facuta de dvs sau cumparata, sau tinctura de nuci - gasiti date despre ele si pe internet. Despre cealalta tulburare ar trebui sa stiu mai multe - cine si cand ati fost diagnosticata, in ce circumstante, de cand faceti tratament etc. Daca doriti, ma puteti contacta l aadresa de mail [email protected]
O seara placuta!