Reteta de ingrasare

Depresie

Postata de dynutzaa cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Am avut 55 de kg,am 1.62 si 22 de ani,in trecut am avut o depresie si am slabit pana am ajuns la 40 de kg fara sa vreau.:((.
As dori sa stiu si eu cum sa mai pun cateva kg pe mine sau o reteta care are efect sa ajute sa ma mai implinesc,pentru ca altfel nu reusesc......................???
Va multumesc,

Raspunsuri (6)

Psih. Maria - Laura Cojocaru

acum 13 ani

O "reteta" ar fi un mod de alimentatie adaptat nevoilor organismului tau. Ti-as recomanda sa incerci sa mentii un program cat poti de echilibrat al meselor zilnice, un meniu bogat in ceea ce are nevoie organismul tau in acest moment (eventual poti face niste analize in acest sens). Iar pe parte emotionala, gandeste-te daca exista ceva care te-ar putea impiedica sa asimilezi.

mihaiela

acum 13 ani

nu stiu ce sa fac am 30 de ani un copil de 9 ani si nu ma pot ingrasa de loc ce sa fac am 45 de kg si cred ca am luat peste 200 de vitamine dar de geaba ca nu pun nimic cei de facut stiti ceva ce sa fac si eu va rog datimi o reteta buna daca stiti ca functioneaza

DENISA

acum 12 ani

PAPA DES,NU MULTE DULCIURI K FAQ RAU LA ORGANISM...CAT MAI MULTE CALORII BANANELE INGRASA....SI INCEARCA NIJTE VITAMINE EXTREM VIT..BAFTA

kata

acum 12 ani

si eu am tot incercat cu tot felul de vitamine sa ma ingras,dar,nimic.........am 43kg si 23 ani.ce retete de ingrasare mai stiti

ioana

acum 12 ani

da puneti si voi niste retete bune pentru femei sa ne ingasem va roog...:))

nadejda

acum 12 ani

va rog o reteta de ingrasare am 22 de ani si 48 de kg as vrea putin sa mai adaug va rog sa ma ajutati daca puteti