psihoterapeut in Galati

Depresie

Postata de Ella29 cu 14 ani in urma.

Buna ziua!

Sunt constienta ca am o problema de ordin psihic, nu stiu daca neaparat depresie sau ceva asociat cu aceasta, nu este de competenta mea sa pun un diagnostic, tot ce stiu este ca aceasta problema imi afecteaza destul de serios calitatea vietii si poate chiar si cantitatea ei, tinand cont de faptul ca am ganduri de suicid sau in cel mai bun caz de auto-ranire.

Stiu ca nu se poate da o solutie pe forum, de aceea va rog sa-mi indicati un specialist in Galati care sa ma poata ajuta. Multumesc mult!

Raspunsuri (7)

ancutam

acum 14 ani

Nu am cunostinte de specialitate, dar pana iti gasesti un psihoterapeut as putea sa`ti dau cateva sfaturi.
In momentele in care ai ganduri de suicid, poti incerca sa te gandesti, sa`ti amintesti de lucruri frumoase, care sa`ti motiveze pofta de viata, cum ar fi familia, hobby`uri , sau poti face diferite activitati care sa-ti alunge gandurile. Sper ca te-am putut ajuta intr-un fel. Multa sanatate

Psih. Catalina Dragulanescu

acum 14 ani

Buna ziua Ella.
Poti gasi lista psihoterapeutilor acreditati in Romania (psihologi si medici) pe site-ul Federatiei Romane de Psihoterapie (www.psihoterapie.ro) si pe site-ul Colegiului Psihologilor din Romania (http://www.copsi.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=53) - Comisia de Psihologie Clinica si Psihoterapie.

Dr. Neagu Eva

acum 14 ani

Buna ziua,

Daca doriti, putem stabili o programare.

Psihoterapeut Eva Neagu, Galati

DL

acum 13 ani

desi subiectul e vechi si nu are legatura cu problema mea...am intrat aici in cautarea unui psihoterapeut pentru fiul meu de 4.6luni.suntem din galati.multumesc anticipat.

MAE

acum 13 ani

si pe mine ma intereseaza un psihoterapeut cu experienta care sa lucreze cu un copil de 5 ani cu elemente din spectrul autist in Galati.

Bogdan

acum 10 ani

Buna,

Eu am avut ocazia sa ma bucur personal de serviciile unui psihoterapeut foarte bun chiar aici in Galati.
Da, se poate, inca mai exista oameni extrem de priceputi in ceea ce fac si foarte dedicati meseriei lor.

Pot sa va spun din experienta ca mi-am depasit multe dintre barierele pe care mi le ridicasem singur si am scapat de multe anxietati.

As recomanda si am recomandat-o mai multor prieteni pentru ca stiu ca-i pasa de oamenii care vin la ea si trateaza orice problema in profunzime.

Cabinetul se numeste psiholistic: http://www.psiholistic.ro iar numele terapeutului este Oana Rafa. Mai multe detalii cred ca gasiti pe site.

Bogdan

Mihaela

acum 10 ani

Cunosc eu un psihoterapeut bun la care am fost si m-a ajutat enorm. Se numeste Oana Rafa. Ti-o recomand cu incredere, cu siguranta te va ajuta in problema pe care o ai. Cred ca aici gasesti un numar de telefon si mai multe informatii despre cabinetul dansei: www.psiholistic.ro