PROZAC

Depresie

Postata de ROBERT1278685 cu 12 ani in urma.

Buna seara, as avea si eu o intrebare...care ar putea fi explicatia pentru care ma simt bine in intervalul 1-4 ore dupa administrarea Prozac iar apoi din ce in ce mai rau, culminand cu intervalul 6-8 ore dupa administrare cand, paradoxal, acesta atinge concentratia plasmatica maxima iar starea mea fizica si psihica se prabuseste ( ameteala, confuzie, astenie, tremor, dureri de spate si articulare, etc. )? Ar putea exista posibilitatea ca, in perspectiva, intervalul de timp in care sunt OK sa se mareasca? Daca cineva s-a mai aflat intr-o situatie similara, l-as ruga mult sa-mi ofere o informatie!...MULTA SANATATE tuturor celor suferinzi!...

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa discutati cu medicul psihiatru despre aparitia oricarui efect secundar (ameteala, confuzie) si despre lipsa de raspuns la tratament, sau raspunsul slab . Este nevoie de obicei de o luna pentru a observa efectele terapiei.