Prietenie

Depresie

Postata de madalina1.08 cu 10 ani in urma.

Buna! Scuze dar n-am stiut in ce categorie sa incadrez aceasta intrebare. Ma adresez aici pentru ca sper sa va primesc ajutorul. Eu am un amic foarte bun , este baiat. Tin foarte mult la el.El este mai mare ca mine , el are 17 ani , iar eu 14 . Acum 45 luni mi-a zis ca el tine mult la minesi ar vrea sa tina mai mult decat la o prietena , ca la o iubita. Eu n-am acceptat sa fim impreuna. Cu toate ca el tinea mult la mine si ii placea de mine ,a acceptat sa fim incontinuare prieteni(amici) foarte buni. La un moment dat m-a mai intrebat , iar eu am avut acelasi raspuns.Atunci s-a creat o ruptura intre noi.Ne-am certat , iar eu pentru ca tineam foarte mult la el am suferit mult pwntru ca el imi era cel mai bun prieten.Am suferit pana in momentul in care el a vrut dupa o luna sa ne impacam . Am uitat sa precizez ca ne-am certat din faptul ca el a zis ca mai avea sperante sa fim impreuna si s-a inselat singur. Chiar a si plans pt mine . Dupa ce ne-am impacat totul a decurs bine .vorbeam tot ca doi amici foarte buni , imi trimitea mesaje mereu de noapte buna , buna dimineata , imi zicea ca ma iubeste doar ca amica. M-am atasat de el .Iar acum o saptamana s-a schimbat ceva , vorbeste altfel . Nu ma mai baga in seama . L-am intrebat de ce se poarta asa cu mine , de ce este rece , de ce se indeparteaza de mine , iar el mi-a zis ac nu are nimic si ca nu se indeparteaza de mine. Astazi l-am mai intrebat si tot acelasi raspuns mi-a dat . I-am zis sa fie sincer cu mine , desi eu vedeam ca el are ceva cu mine a continuat sa nege. In seara asta dupa ce i''am pus aceste intrebari si el nega mereu , iam zis ca oricat ar zice el ca nu este adevarat eu simt ca se intampla ceva mi-a zis asa " mi-a parut bine ca te-am cunoscut" l-am intrebat la ce se refera cu aceste cuvinte si a zis
" nimic". , apoi mi-a zis "papa" . Mi-e frica sa nu l-oi fi pierdut din nou ca altadata . Tin prea mult la el si nu vreau sa cred ca nu mi-a fost prieten adevart dupa un timp atat de lung si eu stiam foarte bine ca tine la mine mult . Acumnu stiu ce sa mai zic si sa mai fac , stiu doar ca ma simt foarte trista mai ales ca nu stiu niciun motiv. Este greu , nici nu stiu ce s-a intamplat cu noi in aceasta saptamana si acum urmeaza scoala altfel iar el vine la noi la scoala si o sa-l vad in aceeasi clasa cu mine timp de o saptamana . Ma doare faptul acesta . Nici macar nu vrea sa-mi zica ce l-a determinat :( mi-e greu . Va rog ajutati-ma in vreun fel . Va multumesc :''(

Raspunsuri (2)

Carmen

acum 10 ani

Eee, nu te-ai prins ce vrea el de fapt de te tot suceste si invarteste? Da-l incolo, asa prieten gasesti pe toate drumurile.

madalina1.08

acum 10 ani

Acum am aflat motivul . Mi''a zis ca este indragostit de mine si stie ca nu putem fi impreuna asa ca mai bine ma uita ...