pofta de mancare

Depresie

Postata de nikokole cu 12 ani in urma.

buna am 21 de ani si in 2 luni am slabit foarte rau, nu am pofta de mancare , nici energie ..... ce trebuie sa fac sa ma ingras k sunt foarte sp***a cred k am 45 kg
va multumesc !

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Va recomand sa vorbiti cu medicul de familie si sa faceti niste investigatii. Pana la a se pune diagnosticul de depresie este bine sa fie eliminate alte posibile afectiuni somatice.

Psihoterapeut Adina Demian

acum 12 ani

Buna ziua,

Imi pare rau sa aud ca va confruntati cu aceste simptome! Cred ca e foarte neplacut!
La fel ca si colega mea care v-a raspuns deja, va recomand in primul rand sa faceti investigatiile medicale de baza.
Daca toate analizele ies normale, va recomand sa apelati la ajutorul unui psiholog pentru a depasi aceasta stare.

Mult succes, sanatate, echilibru interior si seninatate!