Nu mai am erectie , ce sa fac ?

Depresie Psihoza depresiva Distimia Depresie majora Depresie postnatala Tulburari psihice Tulburari afective sezoniere Disfunctie sexuala indusa de SSRI
+5
Vezi toate grupurile

Postata de nivea21 cu 6 ani in urma.

Pai de cateva zile am observat ca penisul nu mi se mai scoala si daca se scoala.. o face greu de tot.. da recunosc ma masturbez mult de tot, si de la o varsta frageda foarte frageda. Nu le-am zis parintilor si nici la medic nu am fost, va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac pentru ca imi este frica sa nu raman impotent... daca e de la masturbare ma las dar spuneti-mi ce sa fac?.. va rog :( :O Ce as putea sa am din nou erectie ca inainte?

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Sigur ca masturbarea poate fi cauza; gaseste un psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala si fa terapie!
Succes!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 6 ani

In cazul masturbarii intense, ca urmare a epuizarii organismului dar si a folosirii de materiale pornografice care creeaza dependenta, poate apare disfunctia erectila destul de grava. Primul pas este sa te opresti sa te mai masturbezi, sa iei o pauza de la autostimulare. ( 6 luni)
Mult succes !