Mirzaten și efecte adverse?

Depresie

Postata de Anca cu 7 luni in urma.

Am început acum
o săptămâna tratamentul cu Mirzaten(la început un sfert, acum am ajuns la jumătate ).
Prima zi am adormit foarte repede iar a doua zi am observat ca îmi era mai greu sa ma concentrez, uitam lucruri minore, sau scăpăm din mâna obiecte.in următoarele zile am adormit mai greu, apoi ziua am avut stări când eram foarte energica iar apoi sa am stări de somnolenta și lentoare.
Sunt normale aceste stări sau sa intrerup tratamentul?mersi frumos!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

Efectele adverse ale Mirzaten pot varia de la persoana la persoana. Este posibil ca simptomele pe care le-ati descris sa fie rezultatul administrarii acestui medicament. De obicei, in primele saptamani de tratament, organismul trebuie sa se obisnuiasca cu medicamentul, iar unele persoane pot experimenta astfel de efecte adverse temporare.

Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra despre aceste simptome. Medicul ar trebui sa fie cel mai calificat sa va ofere sfaturi si sa decida daca trebuie sa intrerupeti sau sa ajustati doza medicamentului. In niciun caz nu ar trebui sa opriti singur tratamentul fara a consulta medicul.

Va recomandam sa va programati la un medic psihiatru: https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-simptome-tratament-urmari-cazuri-celebre_7380
sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-rezistenta-la-tratament_19034