medic psihologic sau psihiatric

Depresie

Postata de - de ce - cu 13 ani in urma.

buna , am probleme in viata personala intru repede in panica ma enervez repede nu pot sa gandesc sa ma port frumos , am incercat tot felul de schimbari dar fara rezultat , ce pot sa consult un medic psihologic sau psihiatric ? multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Psiholog.

Psih. Delia Aldescu

acum 13 ani

Puteti consulta un psihoterapeut care va va ajute sa deprindeti noi comportamente sau atitudini fata de situatiile care va streseaza, va panicheaza sau va enerveaza. In functie de motivatia schimbarii, de relatia de parteneriat stabilita in procesul terapeutic si de originea problemelor va fi nevoie de mai multe sau mai putine intalniri.
Succes!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

In functie de duritatea problemei cu care va confruntati puteti alege intre un psihoterapeut - psiholog specialist- sau un medic psihiatru.
Pentru o problema mai grava si pt tratament medicamentos va puteti adresa medicului psihiatru, iar pt o problema care se incadreaza in limitele normalitatii, adresati-va unui psihoterapeut.
Mult succes!

dorel

acum un an

ma inervez foarte repede