mama mea a avut un accident vascular ischemic si a facut si o depresie?

Depresie Psihoza depresiva Distimia Depresie majora Depresie postnatala Tulburari psihice Tulburari afective sezoniere Disfunctie sexuala indusa de SSRI
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21533708624 cu 5 ani in urma.

Dupa accident isi revenise cat de cat, putea sa mearga, dar am facut doppler de carotida si are placute de aterom pe ambele parti dintre care una e mobila.
Are tratament aspirin cardio, prestance, coaxil 3 pe zi, sermion o pastila, atoris,omez. Era cat de cat binisor, mergea prin curte singura, dar acum nu stiu ce s-a intamplat, ca e intepenita nu poate sa mearga, i se inclesteaza gura si picioarele le taraste practic .Puteti sa-mi dati un sfat ce ar putea sa se fi intamplat si ce sa ia ca tratament deoarece am observat ca degetele la picioare le are rosii si cu mici striuri vinetii. Tensiunea este buna 12 cu 7,8.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Accidentul-vascular-cerebral/reabilitarea-post-accident-vascular-cerebral_335

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Descrierea dumneavoasta sugereaza tulburari de circulatie periferica. Sunt analize de coagulare mai rafinate decat cele care se fac in mod obisnuit, si ar fi recomandat ca mama dumneavoastra sa le faca. Sunt mai multe aspecte de discutat, daca doriti ma puteti suna sau imi scrieti la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!