Ma puteti ajuta?

Depresie Anxietate

Postata de Utilizator21536660988 cu 5 ani in urma.

Buna! Am 19 ani si imi este foarte frica sa merg in spatii in care este aer inchis si este multa lume. Nu aveam aceasta teama inainte, de vreun an si ceva am inceput sa fiu foarte anxioasa si claustrofoba. Simt ca ma sufoc si imi vine sa vomit (imi este frica sa vomit). Nu pot purta haine pe gat, stramte sau sa mi tin parul desfacut atunci cand ma ia panica. Tot ce ma ajuta sunt niste mentosane, mananc si cate 2 pachete pe zi si pur si simplu nu stiu ce sa mai fac.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara! Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Daca doriti, ma puteti contacta la nr de telefon afisat.
Toate cele bune!