lamblioza

Depresie

Postata de mihaleamihaelamihaela cu 9 ani in urma.

Buna,am lamblioza si vreau sa stiu in cit timp se trateaza.Am aproape 5 luni febra si m-am saturat de starea asta,sunt nervoasa ,iritata am insomnie etc.vreau sa stiu cit timp ar mai trebui sa rezist?

Raspunsuri (5)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Inteleg ca va este greu si ca v-ati saturat de aceste simtome foarte suparatoare.
Mergeti la medicul de familie, acesta va poate prescrie un antibiotic potrivit. In plus, trebuie sa tineti cont de toate masurile de igiena. Spalarea mainilor, a alimentelor, dezinfectarea lenjeriei, consumati apa potabila etc.
Despre problemele de somn si diminuarea acestora puteti citi copiand aceste link-uri sus in bara de cautare sau direct pe site-ul Psihoutil:

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/insomnie/

Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

mihaleamihaelamihaela

acum 9 ani

multumesc,eu primesc tratament demult am baut antibiotice,mi-au pus injectii dureroase, am facut tot ce trebuie.
Insa la medicul de familie nu ma mai duc nicio data fiindca cind deja aveam 3 saptamani febra si plus la asta ORListul mi-a depistat faringita striptococica,medicul de familie a s zis ca e norma,asa e de bine ca s-a acutezat si am faringita striptococica de tip hemolitic.

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Imi pare rau! In acest caz puteti schimba medicul de familie.
Cat despre acesta problema, persevarati, refaceti investigatiile medicale si tineti-va de tratamentele prescrise intocmai.

Multa sanatate!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

mihaleamihaelamihaela

acum 9 ani

multumesc pentru informatie:)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Cu drag,

Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro